Blog

Kullanılmayacak olan maddelerin tekrar işlenmesi

Geri dönüşümün faydalarına geçmeden önce, geri dönüşüm nedir kısaca bu sorunun yanıtı ile başlayalım yazımıza. Geri dönüşüm, kullanılmış ve bir daha kullanılmayacak olan maddelerin tekrar işlenmesi ve tüketici ile yeniden buluşmasına verilen isimdir.

Geri Dönüşüm Neden Önemli?

Hurda metal ve hurda geri dönüşüm sektörleri hem Türkiye’de, hem de dünyada günden güne daha önemli hâle geliyor. Buna rağmen sektöre uzak olan birçok kişi geri dönüşümün faydaları konusunda yeteri kadar bilgi ve bilinç sahibi değil. Geri dönüşüm, maliyet azaltma, sınırlı kaynakların verimli yönetimi ve düzenli depolama alanlarının kullanımı hedeflerine erişmek için hem toplumumuz, hem…
Devamı

Geri Dönüşümün Ekonomik Faydaları

Verilere göre metalin geri dönüşümü, bunları çöp ve depolama alanlarına göndermekten çok daha fazla iş imkanı yaratıyor. Geri dönüşüm endüstrisi dünya çapında yüzlerce milyar dolarlık bir kapasiteye sahipken, aynı zamanda milyonlarca insan için de iş sahası olmayı sürdürüyor.

Geri Dönüşüm ve Enerji Tasarrufu

Çeşitli metallerin geri dönüşümüyle madenden çıkarılan cevherleri kıyasladığımızda tasarruf edilen enerji miktarları şu şekildedir:

Metal geri dönüşümü

Metal geri dönüşümü, sera gazı emisyonunu azaltır ve bakir cevherden metal yapımına göre çok daha az enerji kullanır. Bu sayede doğal kaynaklar da korunmuş olur. Yeni metal ve demir üretimi, geri dönüşme sokulmuş metale göre çok daha fazla sera gazı emisyonu salgılamaktadır.

Hurdacı Telefon Numarası Öğrenme

Eğer kısa zamanda hurda satışı yapmak ve elinizde bulunan hurdaları nakite dönüştürmek istediğiniz zaman en yakın hurdacılar çağırabilirsiniz. Bu durumun eksi yönü hurdacı en yakın konumdaki işletme düşük fiyat teklifi verebilir. Eğer hurda fiyatları bilginiz yok ise öncesinde telefon ile fiyat almak faydalı olur. En yakın hurdacı nerede araştırması yaptığınız zaman bulunduğunuz bölgeye en yakın…
Devamı

Ekolojik denge ve Hurdacılık

Hurda toplama ve ayrıştırma sektöründe çalışan tüm bireyler, işletmeler ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlamaktadır. Ekolojik denge belirli bir ekosistemde canlıların ve cansız varlıkların doğal yaşamlarına müdahile edilmeksizin yaşamalarına verilen addır. Bu müdahilinin olmaması için hurda toplama ve geri dönüşüm çalışması yapanlar katkıda bulunurlar.

Hurda Çinko

Hurda Çinko, Yıllık kullanım bakımından demir, bakır ve alüminyumdan sonra gelen çinko sanayide oldukça geniş kullanım alanına sahip bir malzemedir.

Adresten Bakır Hurda Alımı

Günümüzde bakır hurda fiyatları, demir hurda fiyatları ve alüminyum hurda fiyatları doğrusal bir grafik şeklinde artmaktadır. Bu yüksek bir fiyatlar ile hurda satışı yapan vatandaşlar ve fabrika gibi diğer merkezler yüksek gelirler elde eder. Metal hurdalar sırf metal hurda olarak değil başka formlarda da alınabilir. Örneğin kablo hurdası.

İstanbul hurdacılar

Hurda atıkları geri dönüşüme gönderirken aynı zamanda gelir elde etmek mümkündür. Çevre kirliliği önleme çalışmalarına katkıda bulunmak istiyorsanız hurdacılar ile anlaşıp hurdaların satışlarını yapabilirsiniz. Bu çalışma ile geri dönüşüme en büyük katkıyı sağlamış olursunuz.